Potraga za istinom se nastavlja...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Potraga za istinom se nastavlja...

Beskrajna ljubav jedina je istina, sve ostalo je opsjena
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 O čovjeku i njegovim najskrivenijim tajnama

Go down 
Autor/icaPoruka
the0bserver
Putnik ka svijesti
the0bserver


Broj postova : 30
Join date : 17.04.2010
Age : 40
Lokacija : Rijeka

O čovjeku i njegovim najskrivenijim tajnama Empty
PostajNaslov: O čovjeku i njegovim najskrivenijim tajnama   O čovjeku i njegovim najskrivenijim tajnama Icon_minitimepon tra 19, 2010 12:31 pm

10000 godina je prošlo a čovijek je još uvjek ambicijozan, do granice ludosti, nadmetljiv, nemilosrdan, nasilan, prevrtljiv, lagati će,krasti, varati, UBITI...a sve to samo za jednu usranu rečenicu.
"...RECI MI DA SAM POSEBAN".

"Postoji nešto što ne znate o sebi, nešto što ćete poricati. Jednakost postoji sve dok ne postane previše kasno da bi bilo što učinili u vezi toga. Samo iz toga razloga ustajete ujutro. Jedini razlog zbog kojeg trpite posranog šefa. Krv, znoj i suze. to je zato što želite da ljudi znaju koliko dobri, privlačni, velikodušni, zabavniji nego pametniji uistinu jeste. Boj me se ili me preziri, ali molim te...misli da sam poseban. Djelimo ovisnost, pravi smo narkomani. Svi su u tome, zbog tapšanja po ramenu i zlatnog sata. Koga briga za ostale. Pogledaj pamentog momka sa značkom kako polira svoj trofej, koji se sjaji kao dijamant. Mi smo ovce, životinje u odjelima koje mole za odobrenje drugih. Da znamo to, ne bi radili ovo. Netko to krije od nas. I da vam se pruži još jedna prilika pitali bi...."-Revolver (2005)

Svaćanje ove rečenice i teksta je značajno jer iz njih proizilazi čitava psiha i ono što čini "suvremenog" čovjeka i sve ono čemu on teži. Naravno kako to biva, netki će svatiti čim je pogledaju, nekima će trebati vremena, a neki neće ni svatiti nego će popljuvati ovaj tekst. No to je za očekivati, jer iako čovjek kao biće je mnogo puta evoluirao njegova psiha još i dan danas ostala je ista kao prije 10000 godina. Naravno postoje ljudi koji razumiju stvari i njihovo značenje, sve popularniji naziv je "ljudi otvornenog uma". Takvi ljudi će dopustiti pritok informacija i njihovo uvjerenje neće biti statično nego će se mijenjati u skladu s novim informacijama i time kako ih oni razumiju, no ni oni nisu super ljudi jer dosta njih progutaju New Age pokreti, koji opet čine jednu te istu klopku, samo s druge strane novčića. Puno njih iako otvorenog uma, neće vidjeti što leži u svemu tome i da grupna razmišljanja su još gora jer daju lažni osječaj sigurnosti i znanja, a u stvari kopaju rupu pod sobom. Neki će pomisliti kako su takve stvari isuviše komplicirane za njih i da oni nemaju što tražiti u pojedinim područjima, ali zaprepastitli bi se kako je sve jednostavno ako ga tako i gledate. To vam je društvo dalo priviđaj kako takve stvari su komplicirane za večinu ljudi i kako se ne bi trebali zamarati s njima nego da ih prepuste nekolicini ljudi koje društvo izabere da se o tome "brinu". Naravno da razumijem ljude koji kažu, nije meni do toga, imam život za preživjeti, moram se prehraniti, obitelj prehraniti, nemam vremena za te gluposti. No to i je cilj društva, da vam na leđa stavi što veći teret kako ne bi ni pomislislili na razmišljane van tih okvira jer to bi bilo pogubno po njih, jer laži se razotkriju kada se nemaju gdje sakriti. No no to je samo jedna u nizu obmana, mislite da ulazim u svijet zavjera? No odgovorite mi jednu stvar kako možemo pomisliti o nečemu kao zavjera ako nam se to ispred nosa događa ali zbog društvenog uvjernja, ljudi to ne vide ili pak ne žele vidjeti. Da vam onda postavim pitanje ako je sve u tom pogledu, sve na svome mijestu kako onda da se sve više i više stvari vodi iza zatvorenih vrata, u tajnosti? Jer koliko znam kada se nešto odvija u tajnosti onda je to u svrhu da određena strana ne dođe do tih informacija. Onda kako zaista možemo vjerovati da političari i svi oni kojima ste vi povjerili vođenje ovog svijeta rade nešto dobro za nas ako se sastaju iza zatvorenih vrata obavijenih velom tajne, u svrhu da šira javnost ne dođe do informacija koje se nalaze na tim sastancima. Vidite sludo bi bilo povjerovati kako je to normalno, jer da je normalno onda ne bi bilo tajni i vi i ja bi onda bili u mogučnosti prisustvovati takim sastancima. Vidite čovjek kao živo biće, kada se rodi ima pravo na svaki dio ovog planeta, ima pravo na svaki dio ovog svemira, znači nema "moje-tvoje" sve je svačije i ničije. Iz ovoga proizilazi da vi niste rođeni kao društvena osoba, nego kao prirodno biće života.
No to nije gledište koje nas društvo uči, društvo nas uči da imamo svoju obitelj, da imamo religije, da imamo ljubav prema bližnjemu a da je nemamo prema čovjeku preko granice. Uči nas kojekakvom domoljublju i patriotizmu, kao da smo ovce pa pripadamo nekome, ljudi probudite se mi nismo životinje, možemo biti puno više, možemo biti ljudska bića, slobodna, puna razumjevanja i spoznaje što uistinu riječ ljubav predstavlja. Vidite lijepo je vidjeti kako se djete pri rođenju rodi nevino, bez ikakvog znaka iskvarenosti, nikakvih ambicija, poput spužve koja je tek došla na svijet i spremna da samo upije sve što okolina nudi. Ali što okolina nudi?

Okolina nudi sve ono što je i prije 10000 godina nudila. Konflikte, zavisti, laži, nadmetanje, prijezir, nasilnost, ambiciju...iako u puno profinjenijem obliku ili kako se u narodu kaže "lijepo upakirano". Jer ratovima se više ne dobivaju ratovi, oni su danas samo sredstvo pravome ratu-psihološkoj manipulaciji populacije. Ne vjerujete? Dobro onda se samo zapitajte koliko ste puta čuli riječ rat, bolesti, teroristi u zadnja 24 sata na vijestima. vjerujem da će te primjetiti da niti jedne vijesti nisu prošle a da se nije spomenula jedna od tih riječi, barem jedanput. Stvaranje straha je novo oružje koje zbog neinformiranosti i needuciranosti populacije sve više uzima maha. Sve to vam se nudi samo kako bi od vas stvorila ono čemu teži, biće bez razmišljanja van njegovih zidova koje sam oko sebe izgradi na "preporuku" društva. Vratimo se mi djetetu jer djete kao djete ui tim godinama neće ni razumjeti čime ga se hrani, jer samo upija. I nakon šest godina krene u školu sa svim onim vrijednostima što je pokupilo tokom tog razdoblja. Kroz daljnje razvijanje kroz školu, religijske aktivnosti, vanškolske aktivnosti pa do mature u srednjoj školi to dijete će izrasti u osobu koja po mjerilima društva je "kompletna" osoba. Jer ako podupirete društvo, vi ste dio njega, prihvaćeni ste kao dio njega, ako imate svoje mišljenje, kritiku, sposobni ste donositi zaključke novisno o nečijem mišljenju i onome što netko kaže, imate otvoren um i tražite sami odgovore, vi praktički odma bivate izbačeni iz njegovih domena. Društvo vas naziva neurotičnima, psihološki nestabilnima i da riječ koju je svatko otvorenog uma čuo više puta no što zna i izbrojati a to je FILOZOF. Sjećam se samo koliko sam je puta čuo, a samo sam iznosio informacije, svoje razumjevanje stvari oko sebe. Naravno čovjek kao produkt ovog društva, će se naći uvrijeđenim kada čuje da netko od njega nešto više zna, da se razvija, ne stoji na jednom mijestu i instantno će gledati na tu osobu kao neprijatelja te će gledati da je gurne u društvenom pogledu dolje, neovisno dali će to biti riječima ili djelima. Ali zapravo to se ne uvrijedi čovjek nego se uvrijedi njegov ego...


O EGU:

Ego je lažno "JA". Ispčetka ga je stvorilo društvo i ne znajuči što s takim ponašanjem se stvara, zašto? pa jer ga ne vidite. Poslije kako se je ego razvijao i sve više čovječanstva "absorbirao" postajao je veči i jači dok na kraju nije stvorio i on sam društvo, sve ovo oko nas što vidimo je produkt tog posihoiloškog *parazita/simbijot zvanog ego. On upravlja ovim svijetom, on ga kontrolira, a čovjek u svome neznanju pao je na največu prevaru koju je ikada itko izmislio di vas je ego uvjerio da je on vi. Stoga njegova najveća prevara je ...."JA SAM TI"
U igri prevare uvjek postoji protivnik i žrtva i protivnik će svoju žrtvu smjestiti u okolinu di je može kontrolirati, što je veća okolina to je lakša kontrola. Tako će vam uvjek davati malo onoga što mislite da želite i tako ostati skriven i držati vas pod kontrolom.

*parazit/simbijot: ego možemo okarakterizirati kao parazita sa karakteristikama simbijota. Naravno riječ nije o parazitu/simbijotu kojeg možemo vidjeti, jer je psihološkog podrijetla, isto kako postoje paraziti materijalnog podrijetla, iz toga proizilazi da bilo bi krivo zaključiti da ne postoji njegova dualnost a to je nešto neopipljivo, ne materijalno. Parazit ima potrebu za domaćinom jer u njemu vidi hranu i na taj ga način iskorištava dok simbijot treba domaćina kako bi preživio, (oni koji su gledali spidermana 3 vjerovatno znaju o čemu pričam) u ovome slučaju to je ljudski um. Vezati će se za vas i da ti vam lažno uvjerenje da je on vi, dok postepeno se vi gubite a on preuzima kontrolu.

Ljudi ne znaju da njihov najveći neprijatelj se skriva na zadnjem mijestu na kojem bi tražili...u njima samima. Iza svih stvari koje ne žele, tamo će ego biti, zato ljudi sve ono što ne žele vidjeti u sebi ( jer im ego ne dopušta, jer zna da je samo fikcija, da nije stvaran i da tako brzo može nestati kako je i nastao ako ga se spozna) vidjeti će u drugima i u njima vidjeti svoje neprijatelje. Ali budite uvjereni da nešto kao vanjski neprijatelj nepostoji i jedini neprijatelj je u vama samima a vi mislite da je vaš najbolji prijatelj, taj vaš glas koji tako dugo i često čujete kroz misli se provlači i govori što da radite, maskira svoje misli kao vaše, maskira svoje osjećaje kao vaše i vi mislite da ste to vi. Zbog toga ljudi će zaštiti svoj ego i granice te zaštite neće postojati, jer lagati će, ukrasti, prevariti pa čak i ubiti samo kako bi zaštitili ono što misle da su oni sami.
Ljudi ne znaju da su u nekoj vrsti zatvora, da taj zatvor je produkt ega, ne znaju ni da ego postoji a kamo li da znaju razliku. Jer umu je ispočetka teško prihvatiti da postoji nešto što je iznad njega, nešto što je sposobno stimulirati svaku vašu emociju, natjerati vas da ubijete drugu osobu, a sve to samo zato jer ste u neznanju, di se vraćamo na onu tvrdnju koju često govorim, da čovjek nema nikakve odgovornosti i volje za promjenom. Čak je i egu dopustio da se toliko razvije i preuzme kontrolu. Tako da spadamo na onu di se lako dolazi do zaključka da najgora stvar za čovjeka, najgori neprijatelj je naše neznanje, vaš ego. Jer ego zna da agresija, potiče agesiju, ljutnja, ljutnju, nadmetanje još više nadmetanja i tako dalje. Stoga će to i poticati jer tako on ostaje živ, hrani se, iako to postaje prijetnja po njegovog domaćina pomoću kojeg preživljava, to ga neće smetati jer ego je parazit/simbijot i svaki čovjek je potencijalni domačin, ali isto tako zna da ljubav potiče ljubav stoga neka vas ne čudi što je tako malo ljubavi na svijetu i razumjevanja drugih živih bića kada dopuštate egu da vas kontrolira. Znam, mnogi će reći "mene ništa ne kontrolira" ali kao što rekoh ego je najveći prevarant uvjernja i uvjek će vam dati ono što mislite da želite, dati vam da vučete poteze s uvjerenjem kako ste vi zaslužni za njih.. Stoga krajnje je nužno spoznati ego, uvidjeti ga, razotkriti i sjetite se on će biti tamo di god vi ne želite biti. Zato želite li napredovati uistinu, oslobodite se ega,napravite sve da dođete u situaciju di ne želite biti i susretnite neprijatelja i dajte mu doznanja što želite, povratite kontrolu, nad vama samima, dajte mu doznanja da ste vi ti koji kontrolirate njega. Jadno je vidjeti kada gledam vani koliko ljudi su kontrolirani od strane ega i kada znam činjenicu da ego nije ništa do li samo fikcija, i onda vidim koliko je ta fikcija postala jaka da je uvjerila ljude da ne postoji. Uvjek postoji dobro i loše, kao što postoji i crno i bijelo i svaka dualnost koja postoji jer na njima je građen svemir, očituju se u svemu ali nije problem u tome što postoji dobro i loše problem je u ljudima jer ljudi vođeni egom ne poznaju granice dobra i zla, ne raspoznaju što je dobro a sto loše i riječi poput "ne postoji dobro i loše nego naše razmišljanje čini tako" su produkt ega jer ego se manifestira samo s jednim razlogom, da bude veći i jači. Njemu nije u interesu da domaćin raspozna dobro od lošega jer tada utjecaj ega drastično pada, kada dajete ne dajete što je dobro nego zato što njemu štetite i domačin će voditi borbe s njime iako ga možda neće spoznati ali će se boriti protiv, to ego ne želi, ego želi preživjeti a kompliciranost je njegov moto, jer jednostavnost ga ubija. Dovoljno vam je vidjeti samo koliko su ljudi iskomplicirali ovaj svijet. Razmišljanja poput, pa ego je izmišljen kako bi se opet skinula odgovornost s čovjeka su smiješne jer ne skida se tako odgovornost nego se upravo ta odgovonost stavlja pravo u vaše krilo, di morate imati volju za promjenom kako bi svatili što uistinu ste vi. Samo ljudi koji su spremni spoznati sebe uistinu i uvidjeti sve ono što ne žele u sebi, naučiti se nositi s time, razumjeti da nije problem u tehnologiji, religijama, vladama, u nekome drugome... nego u vama samima, u samom čovjeku. Razumjeti da izgled, novac i bilo koje materijalno dobro ne čini ljudsko biće, nego spoznaja o njemu samome i razumjevanje onoga što uistinu je i onoga što ga okružuje, spoznati da ljubav je ultimativno riješenje, tada će uistinu biti slobodna osoba, bez predrasuda,osude i prigovora koje ego gura na vrh zajedno s ambicijom.
Na kraju, u religijama se ego manifestira kao vrag, i naravno nitko od ljudi ne sluti koliko je ego uistinu pametan jer na kraju stvorio je vraga kako bi imali nekoga okriviti...
[Vrh] Go down
https://potragazaistinom.forumcroatian.com
 
O čovjeku i njegovim najskrivenijim tajnama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Potraga za istinom se nastavlja... :: KADA SVIJEST GOVORI :: Razmišljanja-
Forum(o)Bir: